הגינה בלילה

מראה גינה יפה שמוארת בלילה הוא מהמראות המרגשים ומלאי מסתורין. קבלו השראה איך לטפח את פינת הישיבה כך שתעטה רומנטיות ורוגע.

לחושך יש חוקים משלו

להארת הגינה מספר חשיבויות. אור היא הדרך שלנו לנווט בגינה וככל שהיא גדולה יותר, כך נזקק לסימון שבילים מוקפד יותר. אור היא גם הדרך להדגיש אלמנטים אחדים ולהצניע אחרים. תאורה גם מאפשרת לבצע פעולות שונות בלילה, ולכן חשוב שנבין כבר בתחילת הדרך היכן נמקם גריל גז או עגלת בישול, היכן דרושה תאורת קריאה, מתי נסתפק באור רך כרקע לאירוח או לארוחת ערב ומתי נרצה לשטוף את הגינה באור חזק. ולבסוף, לתאורה גם אלמנט אבטחה ולכן גינות רבות מתקינות חיישני תאורה בפתחים ובמעברים בגינה.

אולי תופתעו לדעת שתאורת גינה גם משליכה באופן מידי על החוויה בתוך הבית. הסיבה היא שבשעות הערב, אם הגינה לא תהיה מוארת כהלכה, אזי תאורת הפנים תהפוך את חלונות הבית למראות, ומהם ישתקף פנים הבית. ההשתקפות יוצרת תחושה לא נעימה שניתן למנוע בבית פרטי על ידי הארת החוץ באופן נכון.

אור גדול או אור קטן

תאורת גינה הוא עניין שצריך לתכנן מראש ביחד עם תכנון החשמל בבית. מי שטרם התנסה בהארה נכונה של הגינה יופתע כמה כבלים יש להעביר מתחת לפני הקרקע על מנת לדאוג להארה נכונה.

תכנון תאורת גינה מתואם לצמחייה שבגינה ולאופן שבו רוצים להאיר אותה. מומלץ ורצוי להימנע מהארה אחורית של עצים או מסלעות כדי לנוע הצללות לא נעימות. כמו כן, חשוב להאיר את אזורי הפרחים באור אשר ידגיש את צבעם הטבעי ולכן, בסיבת צמחים מוטב שלא להשתמש בפילטרים או בנורות צבעוניות.

ניתן ואף מומלץ להשתמש בשיטות הארה אלטרנטיביות לאזורי הגינה השונים. למשל, לעשות שימוש בנרות ארומטיים המפיצים תאורה נעימה ואינטימית וניחוחות נעימים המשרים אווירה רגועה בפינת הישיבה. כמו כן, לפידים הפזורים באזורים שונים יפיצו אור טבעי וירחיקו יתושים.

וכמובן שחובה להמליץ על שימוש בתאורה סולארית שזמינה בצורת דוקרנים. הגופים מצוידים בפאנל סולרי קטן ולכן לא צריכה להיות מחוברת למערכת החשמל.

לגינה בלילה יש אופי

יחד עם עיצוב התאורה ושימוש בנרות ובאמצעי תאורה אלטרנטיביים ליצירתיות חשיבות רבה. מה דעתכם על שילוב של נברשות נייר יפניות בגדלים שונים, או קוביות חלביות מוארות לאורך שפת הבריכה?